Kostým je očekáván u všech účastníků akce.

Možnosti stylů jsou však velmi široké. Ples je stylizovaný jako "římský renesanční banket se silným vlivem antiky", takže spadají v potaz kostýmy od dob antického řecka a říma, přes gotiku až po renesanci, možný je také orientální styl. Na sněmu se sejdou delegace z různých konců světa a různé styly kostýmu přísluší různým královstvím.


Ples se odehrává v královském paláci v Aneji, hlavním městě Anejského království. Návštěvníky s Anejským původem činí převážně místní aristokracie a měšťanstvo a jedná se o nejpočetnější osazenstvo sněmu. Tito mohou mít kostým inspirovaný antikou, ale vhodné jsou také renesanční nebo fantasy kostýmy. Národní barvy Aneje jsou modrá, stříbrná a bílá. Obyvatelé jsou z velké části lidé, nezřídka se tu však vyskytují i jiné rasy, například satyři nebo rakshy, a v malém množství i uprchlí elfové.

V uplynulém roce bylo Anejské království obsazeno Restalonským císařstvím. Armáda pod vedením císaře Likkarna postupně zabrala celé území Aneje a přibližně po dobu deseti měsíců okupuje i hlavní město s vyjímkou královského paláce. Zde se totiž anejská královna Miela opevnila se svými oddíly paladinů a až nyní svolila k vyjednávání s císařem. Návštěvníci restalonského původu jsou z velké části elitní císařští vojáci, ale také vysoce postavená šlechta a čarodějové. Císařskou delegaci doprovází také malé množství felčarů, markytánek či obchodníků. Kostýmy restalonských by měly být volně inspirovány gotikou, s možností vojenských prvků. Národní barvy Restalonu jsou červená, zlatá a černá, vhodné jsou i odstíny hnědé či šedé. Restalonští jsou výhradně lidské rasy.

Na politický sněm byly pozváni i zástupci ze sousedních zemí. Nejvýraznější je delegace ze Siafenu. Této pouštní zemi náleží kostýmy orientálního stylu, zpravidla pestrých barev a četných ozdob. V malém počtu se na sněmu mohou objevit i návštěvníci z jiných konců světa.


Mapa známého světa